Women's European Qualification
Team
Played
Won
Tied
Lost
Points
Goals for G +
Goals against G -
Goal diff. + / -
1
4
3
0
1
10
43
32
+11
2
3
3
0
0
8
45
23
+22
3
3
2
0
1
7
41
33
+8
4
4
2
0
2
6
43
44
-1
5
2
1
0
1
2
23
26
-3
6
3
0
0
3
0
26
37
-11
7
3
0
0
3
0
18
44
-26
Game Day 1
12.11.19. 20:00, Sabadell
Game Day 1
12.11.19. 20:00
Sabadell
Refferees: G. KUN (HUN) M. DASKALOPOULOU (GRE)
Delegates: M. KRIVOKAPIC
Game Day 2
19.11.19. 20:00, Lille
Game Day 2
19.11.19. 20:00
Lille
Refferees: A. FERRARI (ITA) P. DE JONG (NED)
Delegates: M. BEBIC
Game Day 2
19.11.19. 20:00, Sabadell
Game Day 2
19.11.19. 20:00
Sabadell
Refferees: A. GONCHARENKO (UKR) S. IVANOVSKI (MNE)
Delegates: R. PAPAZIAN
Game Day 2
19.11.19. 20:30, Firenze
Game Day 2
19.11.19. 20:30
Firenze
Refferees: O. JAUMANDREU (ESP) S. DREVAL (RUS)
Delegates: M. KOGANOV
Game Day 1
11.12.19. 20:30, Rome
Game Day 1
11.12.19. 20:30
Rome
Refferees: Z. MARJAY (HUN) S. DERVIEUX (FRA)
Delegates: A. HOEPELMAN
Game Day 3
17.12.19. 17:15, Ruza
Game Day 3
17.12.19. 17:15
Ruza
Refferees: A. BLANCHARD (FRA) G. FILLIPO (ITA)
Delegates: A. HOEPELMAN
Game Day 1
23.12.19. 19:30, Athens
Game Day 1
23.12.19. 19:30
Athens
Refferees: O. JAUMANDREU (ESP) N. PERIS (CRO)
Delegates: A. BALFANBAYEV
Game Day 3
28.12.19. 12:00, Terrsassa
Game Day 3
28.12.19. 12:00
Terrsassa
Refferees: V. GOLIKOV (RUS) I. RAKOVIC (SRB)
Delegates: M. KRIVOKAPIC
Game Day 3
11.02.20. 18:30, Limoges
Game Day 3
11.02.20. 18:30
Limoges
Refferees: I. SADEKOV (RUS) V. RADICEVIC (CRO)
Delegates: M. KRIVOKAPIC
Game Day 4
25.02.20. 17:00, Szentes
Game Day 4
25.02.20. 17:00
Szentes
Refferees: A. GONCHARENKO (UKR) S. DREVAL (RUS)
Delegates: M. BEBIC
Game Day 4
25.02.20. 18:00, Kirishi
Game Day 4
25.02.20. 18:00
Kirishi
Refferees: J. TEIXIDO (ESP) N. PERIS (CRO)
Delegates: R. PAPAZIAN
Game Day 4
25.02.20. 20:00, Montreuil
Game Day 4
25.02.20. 20:00
Montreuil
Refferees: I. SANADZE (GEO) N. DEBRECENI (HUN)
Delegates: M. KOGANOV
Game Day 5
24.03.20. 00:00,
Game Day 5
24.03.20. 00:00
Refferees: I. SADEKOV (RUS) A. GRANDIN (FRA)
Delegates: M. BEBIC
Game Day 5
24.03.20. 00:00,
Game Day 5
24.03.20. 00:00
Refferees: A. FERRARI (ITA) G. POLYCHRONOPOULOS (GRE)
Delegates: T. MOLNAR
Game Day 5
24.03.20. 19:00, Dordrecht
Game Day 5
24.03.20. 19:00
Dordrecht
Refferees: V. PUTNIKOVIC (SRB) V. RADICEVIC (CRO)
Delegates: E. SHARONOV
Game Day 6
07.04.20. 00:00,
Game Day 6
07.04.20. 00:00
Refferees:
Delegates:
Game Day 6
07.04.20. 00:00,
Game Day 6
07.04.20. 00:00
Refferees:
Delegates:
Game Day 6
07.04.20. 00:00,
Game Day 6
07.04.20. 00:00
Refferees:
Delegates:
Game Day 7
28.04.20. 00:00,
Game Day 7
28.04.20. 00:00
Refferees:
Delegates:
Game Day 7
28.04.20. 00:00,
Game Day 7
28.04.20. 00:00
Refferees:
Delegates:
Game Day 7
28.04.20. 00:00,
Game Day 7
28.04.20. 00:00
Refferees:
Delegates:
Results by: www.furkisport.hr